Foynhagen | Patti Smith and Band

Patti Smith and Band

16.12.22

Foto: Steven Sebring
Foto: Steven Sebring

Rockeikonet startet sin karriere i Chicago, og fikk sitt gjennombrudd med albumet «Horses» i 1975 og ble raskt et stilskapende ikon for både rockere, beatpoeter og punkere. Hun er viden kjent for sine tekster, og blir av mange sett på som den kvinnelige utgaven av Bob Dylan. Hun hylles for hvordan hun forente beat-poetenes ord og stil med rockens attityde og en tydelig sosial bevissthet. Hun har skrevet bøker, enorme låter og jobbet med rockens og kunstens storheter: Bruce Springsteen, R.E.M. og Robert Mapplethorpe, for å nevne noen.

I 2007 ble hun innlemmet i ærverdige Rock And Roll Hall Of Fame, og fikk velfortjent anerkjennelse som den legenden hun er.

Vi ønsker Patti Smith and Band velkommen til Tønsberg!

Dato: 15. juni 2023
Billettpris: fra 650,- + avg
Aldersgrense 20 år.

Kjøp billetter her!

Gavekort

Gi en opplevelse til kjæresten, familien, arbeidskolleger eller venner i Foynhagen! Den perfekte gave til en musikkinteressert eller til den som har alt.

Gavekortet får du kjøpt fysisk hos BOGART i Tønsberg eller digitalt via lenken under:

Bestill gavekort

We use cookies!

We use cookies for marketing and metric measurement for this site.

Read more on our privacy policy